Warning: strlen() expects parameter 1 to be string, array given in /home/kowaryadm/domains/kowary.pl/public_html/sanierogate/funkcje.php on line 135

Warning: strlen() expects parameter 1 to be string, array given in /home/kowaryadm/domains/kowary.pl/public_html/sanierogate/funkcje.php on line 158
Miedzynarodowy Zjazd Saniami Rogatymi Sanie rogate - adminPolskiCeskyDeutschEnglishInterreg Kowary.pl Międzynarodowy zjazd saniami rogatymi
Nagłówek
:::DODATKOWE DZIAŁANIA W RAMACH PROJEKTU
Wyniki XI Międzynarodowego Zjazdu Saniami Rogatymi 

W sobotę 21 stycznia br. odbył się w Kowarach już po raz jedynasty "Międzynarodowy Zjazd Saniami Rogatymi". W przeciwieństwie do roku zeszłego, w którym mieliśmy pogodę typowo wiosenną, tym razem śniegu na trasie zjazdu z pewością nie brakowało. Było biało, jak na zimę przystało.Dwuosobowe załogi dodatkowo rywalizowały w następujących konkurencjach: rzut do dzwonka, cięcie drewna, wiązanie knebla. Musiały również wymyślić hasło reklamowe naszej imprezy. Zawodnicy bawili się nieźle, bo pogoda nastrajała pozytywnie do aktywności na świeżym powietrzu.


Zwycięzcami tegorocznego zjazdu w poszczególnych kategoriach zostali:

Międzynarodowy Zjazd Saniami Rogatymi + Mistrzostwa Polski:
1 miejsce: Mirosław Patynowski i Krystyna Patynowska
2 miejsce: Jakub Rożek i Renata Kowalska
3 miejsce: Dorota Rosołowska-Popielarz i Grzegorz Łopanowski

Mistrzostwa samorządowców:
1 miejsce: Witold Szczudłowski i Filip Gmyrek (Związek Gmin Karkonoskich)
2 miejsce: Anna Karpińska i Bronisław Karpiński (Kamień Pomorski)
3 miejsce: Feliks Rosiak i Kornel Elbrycht (Szklarska Poręba)


Klasyfikacja ogólna [plik *pdf]


Poza klasyfikacją sportową odbył się również konkurs na najbarwniejszy i najoryginalniejszy strój, który wygrała załoga: Jacek Starak i Michał Starak.

Najmłodszym Uczestnikiem okazała się Maja Michalewska, a najstarszym Pan Josef Tyls. Wyłoniono również najszybszą załogę zagraniczną: Josef Tyls i David Mlerek (Czechy) oraz załogę z najdalszej części Polski - Cyprian Karpiński i Filip Karpiński (Kamień Pomorski).


Organizatorzy dziękują za wsparcie sponsorom:

1.Pan Grzegorz Mendaluk Pasieka „Wojków”
2.Pan Tomasz Celmer Cito-med, Smaki Natury
3.Pan Andrzej Machnica Sklep Stop Shop nr 2
4.Pani Beata Juziczuk Galeria Kwiatowa „BEA”
5.Pani Medarda Urbańska Cukiernia „Urszulka”
6.Pan Ryszard Bartkowski Bart-Graf
7.Hotel Gołębiewski Karpacz
8.Przedsiębiorstwo TAGO
9.Szpital MSWiA
10.Tauron Polska Energia
11.Przedsiębiortstwo KEMPF
12.Pan Jerzy Gadomski Juro Trans
13.Pan Jerzy Wróbel PKS Tour Jelenia Góra
14.Jelenia Struga Spa Resort
15.Barbara Sokołowska i Alicja Pawłowska
16.Katarzyna Giereło Klimaszewska
17.Jelenia Struga SPA RESORT
oraz wszystkim osobom, które pomagały przy organizacji imprezy.


Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok. O dokładnej dacie naszej największej zimowej imprezy poinformujemy na oficjalnej stronie miasta i na stronie www.sanierogate.kowary.pl.

Wprowadzono: 2012-01-23, 11:08:22

Wielki Festiwal Sanek 2010 
"Wielki Festiwal Sanek" - impreza towarzysząca zjazdom saniami rogatymi odbyła się - 13 marca 2010 r. - po raz szósty. Kolejny rok miejscem imprezy był plac przy "Sztolniach Kowary". Kowarzanie oraz licznie przybyli turyści, oprócz oklaskiwania zawodników zjazdu saniami rogatymi, mieli szansę wziąć udział w licznych, specjalnie dla nich zorganizowanych konkursach oraz posłuchać dobrej muzyki. Gwiazdą popołudnia była tym razem grupa "Akustycznie". Najaktywniejsi uczestnicy imprezy zostali obdarowani drobnymi upominkami, a zwycięzcy konkursów dostali nowe sanki, plecaki oraz inne cenne nagrody. Zabawa trwała do wieczora.
 
 

 

Zdjęcia: Andrzej Weinke

Liga Sań Rogatych 2011 

Tej zimy - 2011 - znów mieszkańcy Kowar oraz odwiedzający nasze miasto turyści mogli zjechać saniami rogatymi. „Liga Sań Rogatych” organizowana jest od stycznia do marca w każdą śnieżną sobotę. Na trasie zjazdu rozgrywane będą konkurencje towarzyszące, które urozmaicą przejazd oraz dostarczą dodatkowych emocji. 

 

Zjazd saniami rogatymi to niezapomniane wrażenia, których można doświadczyć tylko w Karkonoszach. Rodzinna zabawa połączona z elementami rywalizacji sportowej to oryginalna propozycja skierowana do wszystkich lubiących ruch na świeżym powietrzu.


Konferencja na temat Zjazdu Saniami 2010 

26 lutego 2010 w okolicach "Sztolni Kowary" odbyła się plenerowa konferencja prasowa  nt.   "IX Międzynarodowego Zjazdu Saniami Rogatymi - Wielkiego Festiwalu Sanek".

Zaproszeni dziennikarze lokalnych mediów wspólnie z Burmistrzem Miasta Kowary oraz Prezesem Towarzystwa Miłośników Sań Rogatych mieli szansę ocenić i podsumować tegoroczną Ligę Sań oraz zadać pytania dotyczące tegoroczne go Międzynarodowego Zjazdu, który - przypominamy - odbędzie się w Kowarach już 13 marca. Organizatorzy wspomnieli że w tegorocznej imprezie przewiduje się rekordową liczbę uczestników.

 


Zdjęcia: Andrzej Weinke
 

Kalendarz promujący Ligę Sań Rogatych 2010 
 
By promować cotygodniowe zjazdy w ramach Ligi Sań Rogatych Urząd Miejski w Kowarach wydał specjalny trójdzielny kalendarz miejski na rok 2010.


 


Wielki Festiwal Sanek 2009 
"Wielki Festiwal Sanek" - impreza towarzysząca zjazdom saniami rogatymi odbyła się - 14 marca 2009 r. - po raz piąty. Miejscem imprezy jak w roku poprzednim był plac przy "Sztolniach Kowary". Kowarzanie mieli szansę wziąć udział w specjalnie dla nich zorganizowanych konkursach oraz posłuchać dobrej muzyki. Na scenie wystąpiły m.in.  "Kowarska Orkiestra Rozrywkowa" oraz zespół "Duck Band". Najaktywniejsi uczestnicy imprezy zostali obdarowani drobnymi upominkami.  Zabawa trwała do wieczora.

Zdjęcia: Bartosz Lipiński, Andrzej WeinkeKonferencja na temat Zjazdu Saniami 2009 
6 marca br. w sali obrad Rady Miejskiej kowarskiego Ratusza odbyła się konferencja prasowa  nt.   "VIII Międzynarodowego Zjazdu Saniami Rogatymi - Wielkiego Festiwalu Sanek".

Zaproszeni dziennikarze lokalnych mediów: radia, prasy, telewizji,  mieli szansę usłyszeć krótko o historii karkonoskich zjazdów naszym "zimowym wehikułem czasu" oraz zadać pytania dotyczące tegorocznej edycji imprezy, która - przypominamy - odbędzie się w Kowarach już 14 marca. Burmistrz Miasta Mirosław Górecki oraz Prezes Towarzystwa Miłośników Sań Rogatych zaprezentowali aktualną listę załóg i gości imprezy. Wspomniano że w tegorocznym Zjeździe przewiduje się rekordową liczbę uczestników – ok 80. Prowadzący konferencję przedstawili tegoroczny plan imprezy, wyjaśniali również kwestie techniczne dotyczące transportu załóg itp. 
Podczas konferencji zaprezentowano zarys zakończonej już, tegorocznej I Ligi Sań Rogatych, która w przyszłym roku zapewni możliwość udziału w zabawie przez cały sezon zimowy, w każdą śnieżną sobotę.

Zapraszamy do wspólnej zabawy w sobotę 14 marca – program dla widzów zaczyna się o godz. 11.00 na placu przy „Sztolniach Kowary”. Przypominamy, że organizatorzy zapewniają bezpłatny transport dla widzów z ul. Jagiellończyka o godzinie: 10.30, 11.30, 14.00 i 14.45. Dodatkowe informacje znajdą Państwo na Plakacie imprezy.Zdjęcia: Andrzej Weinke


Wielki Festiwal Sanek 2008 
"Wielki Festiwal Sanek" - impreza towarzysząca zjazdom saniami rogatymi odbyła się - 8 marca 2008 r. - po raz czwarty. Miejscem imprezy był plac przy "Sztolniach Kowary". Kowarzanie, oraz licznie przybyli turyści, oprócz oklaskiwania zawodników zjazdu saniami rogatymi, mieli szansę wziąć udział w specjalnie dla nich zorganizowanych konkursach oraz posłuchać dobrej muzyki. Na scenie wystąpiły m.in. "Kowarskie Wrzosy" i "Kowarska Orkiestra Rozrywkowa". Gwiazdami tego zimowego popołudnia byli: "Kwartet Jorgi" oraz zespół country z czeskiej strony Karkonoszy. Najaktywniejsi uczestnicy imprezy zostali obdarowani drobnymi upominkami.  Zabawa trwała do wieczora.


Zdjęcia: Miejski Ośrodek Kultury w Kowarach 
Urząd Miejski w Kowarach wyprodukował specjalne podkładki pod samochodowe tablicę rejestracyjne  promujące nasz produkt turystyczny - Zjazd Saniami Rogatymi. Podkładki zostały rozdane wszystkim zainteresowanym osobom, i jak mamy nadzieję, podróżują teraz wraz z właścicielami aut po całym świecie:)
Spotkanie konsultacyjne w Jeleniej Strudze 
W dniu 26 listopada w w Jeleniej Strudze SPA RESORT przy ulicy Podgórze 55 w Kowarach odbyło się kolejne spotkanie konsultacyjne dotyczące realizacji projektu pn. „Międzynarodowy Zjazd Saniami Rogatymi - wskrzeszenie tradycji polskich i czeskich górali karkonoskich”

Program spotkania:
 9.45   Rejestracja uczestników.
10.00  Otwarcie spotkania.
10.15  Prezentacja stopnia realizacji w/w projektu.
10.30  Dyskusja na temat koncepcji imprezy Międzynarodowy Zjazd Saniami Rogatymi - Wielki Festiwal Sanek 2008
          wraz z podziałem zadań.
11.45  Przerwa kawowa.
12.00  Wnioski i opinie na temat dalszej realizacji projektu.
13.00  Prezentacja planowanych projektów transgranicznych Kowar.
14.00  Prezentacja planowanych projektów transgranicznych miast partnerskich.
15.00  Dyskusja
15.30  ZakończenieZdjęcia: Andrzej Weinke

Wystawa w Infocentrum w Malej Upie 
21 września 2007 r. w Infocentrum w Malej Upie miał miejsce kolejny wernisaż wystawy popularyzującej zjazdy saniami rogatymi w Karkonoszach. Poza starymi pocztówkami obrazującymi to zjawisko, zobaczyć można było również fotografie z naszej współczesnej zimowej imprezy - "Międzynarodowy Zjazd Saniami Rogatymi" w Kowarach.  Na otwarciu w Malej Upie obecne był Starosta tej czeskiej miejscowości , władze Miasta Kowary, z Burmistrzem oraz Radnymi, oraz wielu sympatyków tej zimowej atrakcji.
Oczywiście zapraszamy wszystkich do obejrzenia wystawy w Malej Upie. Będzie ona czynna do marca 2008 r. w godzinach pracy Infocentrum (Horni Mala Upa, Pomezni Boudy).

Dziękujemy serdecznie Infocentrum Mala Upa  za pomoc w organizacji wystawy.

Zdjęcia: Andrzej Weinke

Wystawa i jej wernisaż w Sztolniach Kowary 
27 kwietnia 2007 r. w Galerii "Sztolni Kowary" odbyło się uroczyste otwarcie wystawy fotografii z naszej wiodącej zimowej imprezy - "Międzynarodowy Zjazd Saniami Rogatymi". Na wernisażu obenecne były władze Miasta Kowary z Burmistrzem na czele, Strażnicy Straży Granicznej z Przełęczy Okraj, "Sztolni Kowary" oraz wielu sympatyków tej śnieżnej atrakcji Karkonoszy.
Autorami pokazywanych pod ziemią zdjęć byli: Roman Krukowski, Mirosław Górecki, Ewa Kubarko i Andrzej Weinke. Na fotografiach można obejrzeć dwie ostanie edycje kowarskiej imprezy. W roku 2006 Kowary, podczas zjazdu saniami rogatymi zostały całkowicie przysypane śniegiem. W roku 2007 - dla kontrastu - śnieg był niestety już towarem deficytowym. Warto obejrzeć było naszą wystawę chociażby po to, by przekonać się jak organizatorzy poradzili sobie w tych dwóch ekstremalnie różnych sytuacjach. Wystawa fotografii ze zjazdów saniami rogatymi wisiała w "Sztolniach Kowary" oraz "Pubie Markovym" w "Jelenia Struga SPA Resort" do końca maja 2007 r.

Zdjęcia: Andrzej Weinke

Konferencja w OW Przedwiośnie 
24 kwietnia 2007 r. w Kowarach, w Ośrodku Wczasowym "Przedwiośnie" odbyła się  Międzynarodowa Konferencja pn. "Perspektywy rozwoju Karkonoszy jako gór bez granic - Małe Alpy”. Uczestniczyli w niej goście zarówno z Polski, jak i Republiki Czeskiej. Nie zabrakło oczywiście przedstawicieli władz Kowar i innych miejscowości, polskiego i czeskiego Związku Gmin Karkonoskich, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, służb mundurowych z regionu karkonoskiego oraz kowarskich stowarzyszeń.

Na konferencji prelegenci przedstawili następujące tematy:
- Ing. Jan Sobotka –  założenia WIZE KRKONOŠE  2050
- Mgr. Michal Vávra –  związek KRKONOŠE - SVAZEK MĚST A OBCÍ oraz realizowane projekty
- Witold Szczudłowski – TEZY KARKONOSKIE,  PARTNERSTWO DLA REGIONU KARKONOSZY oraz działania Związku Gmin Karkonoskich
- Angelika Serwin - EUROPEJSKA WSPÓŁPRACA TERYTORIALNA  2007-2013
- Ewa Kubarko - PROJEKTY ZREALIZOWANE PRZEZ GMINĘ KOWARY w ramach Inicjatywy Wspólnotowej Interreg III a Czechy-Polska
- Mirosław Górecki -  walory gminy oraz PLANY JEJ ROZWOJU
- Zygmunt Jała – Projekt CENTRUM EDUKACYJNEGO COLLEGIUM  JAGIELLONICUM Civitas Kovarensis
Zdjęcia: Andrzej Weinke

Wielki Festiwal Sanek 2007 

"Wielki Festiwal Sanek" - impreza towarzysząca zjazdom saniami rogatymi odbyła się - 10 marca 2007 r. - po raz trzeci. Tym razem miejscem imprezy był plac przy "Sztolniach Kowary". Kowarzanie oraz licznie przybyli turyści, oprócz oklaskiwania zawodników zjazdu saniami rogatymi, mieli szansę wziąć udział w licznych, specjalnie dla nich zorganizowanych konkursach oraz posłuchać dobrej muzyki.


Najaktywniejsi uczestnicy imprezy zostali obdarowani drobnymi upominkami, a zwycięzcy konkursów dostali nowe sanki, plecaki oraz inne cenne nagrody. Zabawa trwała do wieczora.


Zdjęcia: Ewa Kubarko

Konferencja prasowa w kowarskim Ratuszu 
1 marca 2007 r. w sali obrad Rady Miejskiej kowarskiego Ratusza odbyła się konferencja prasowa Burmistrza Kowar - Mirosława Góreckiego nt. "VI Międzynarodowego Zjazdu Saniami Rogatymi - Wielkiego Festiwalu Sanek". Zaproszeni dziennikarze mieli szansę usłyszeć o historii karkonoskich zjazdów naszym "zimowym wehikułem czasu" oraz zadać pytania dotyczące tegorocznej edycji imprezy, która - przypominamy - odbędzie się w Kowarach już 10 marca.

Po konferencji, jej uczestnicy mieli szansę spróbować swoich sił w krótkim zjeździe saniami, a przy okazji przekonać się jak wyglądają warunki na tegorocznej trasie. Pogoda na Podgórzu niestety nie była tego dnia dla nas zbyt łaskawa, jednak nie przeszkodziło to kilku najodważniejszym gościom spróbować swoich sił w tym mini zjeździe.Zdjęcia: Andrzej Weinke


II Slalom Retro w Szklarskiej Porębie 
Kowarzanka z urodzenia (na stałe mieszkająca we Wrocławiu), Katarzyna Giereło-Klimaszewska wygrała II Slalom Retro, który został rozegrany 17 lutego br. w Szklarskiej Porębie. Sobotnia impreza przyciągnęła na stok "Puchatka" miłośników starych nart, którzy w strojach wzorowanych na tych z przełomu XIX i XX wieku, startowali w karkołomnym slalomie. Królowały wełniane swetry i skarpety wywijane na buty, eleganckie kapelusze, kijki z bambusa, a przede wszystkim drewniane narty z wiązaniami na skórzanych paskach lub bardziej nowoczesne - ze sprężyną.

Szklarską Porębę, na zaproszenie tamtejszego burmistrza, odwiedziła również reprezentacja naszego miasta. Drużyna z Kowar pojechała tam nie tylko po laury, lecz również po to, by reklamować kowarski VI Zjazd Saniami Rogatymi. W tym celu Sławomir Adamski i burmistrz Mirosław Górecki - członkowie Międzynarodowego Towarzystwa Miłośników Sań Rogatych specjalnie przywieźli do Szklarskiej Poręby dwie pary sań. Po pokazie techniki zjazdu, zainteresowani a w szczególności dzieci, mogli spróbować swych sił w zjeździe na historycznych rogatych saniach.Zdjęcia: IT Szklarska Poręba


Kolejne spotkanie konsultacyjne 
8 lutego 2007 roku w "Pubie Markovy" przy "Sztolniach Kowary" odbyło się kolejne spotkanie konsultacyjne w sprawie organizacji "VI Międzynarodowego Zjazdu Saniami Rogatymi". Tym razem spotkanie miało charakter czysto roboczy. Poruszano na nim sprawy organizacyjne dotyczące naszej zimowej imprezy.

Przypominamy, że Zjazd odbędzie się 10 marca 2007 roku - finał imprezy przy pętli autobusowej w Kowarach - Podgórzu. Zapraszamy wszystkich serdecznie!Zdjęcia: Andrzej Weinke

Spotkanie konsultacyjne w sprawie imprezy 
17 stycznia 2007 roku w ośrodku "Jelenia Struga SPA Resort" w Kowarach odbyło się spotkanie konsultacyjne w sprawie organizacji "VI Międzynarodowego Zjazdu Saniami Rogatymi". Rozmawiano na nim przede wszystkim o pomysłach na uatrakcyjnienie tej kowarskiej zimowej imprezy. Podjęto również ostateczną decyję o jej terminie. Zjazd odbędzie się 10 marca 2007. Już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy!Zdjęcia: Andrzej Weinke

Wystawa i jej wernisaż w czeskiej gminie Cerny Dul 
8 sierpnia 2006r. w Infocentrum w gminie Cerny Dul została otworzona wystawa zorganizowana przez Urząd Miejski w Kowarach. W organizacji tego przedsięwzięcia bardzo pomogli pracownicy Informacji Turystycznej z tej czeskiej górskiej miejscowości. Wystawa pt. "Sane Rohate v Krkonosich. Historie - tradice - zimni atrakce." gościła wcześniej w naszym kowarskim Miejskim Ośrodku Kultury pod polskim tytułem "Sanie Rogate w Karkonoszach. Historia - tradycja - zimowa atrakcja." Składają się na nią grafiki i fotografie ze zbioru muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze. Mieszkańcy oraz turyści odwiedzający Cerny Dul mogli oglądać wystawę do 9 września 2006 roku.
Zdjęcia: Andrzej Weinke

Wystawa i jej wernisaż w MOK w Kowarach 
2 czerwca 2006r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Kowarach została otworzona wystawa, którą zorganizował kowarski Urząd Miejski. Wystawa nosiła tytuł: "Sanie Rogate w Karkonoszach. Historia - tradycja - zimowa atrakcja." Można było obejrzeć na niej stare pocztówki i grafiki (ze zbiorów Muzeum Karkonioskiego i prywatnych kolekcjonerów), których tematem są XIX i XX-wieczne zjazdy na tych specyficznych saniach.
Na wernisaż do MOK-u przybyło mnóstwo osób zainteresowanych tym zimowym sportem (a przy okazji również atrakcją turystyczną). Wystawę mozna było oglądać do 30 czerwca 2006 roku. Później trafiła ona do czeskiej gminy Cerny Dul.


Zdjęcia: Andrzej Weinke

Wielki Festiwal Sanek 2006 

"Wielki Festiwal Sanek" - impreza towarzysząca zjazdom saniami rogatymi odbyła się po raz drugi 4 marca 2006r. Na Podgórze licznie przybyli kowarzanie wraz ze swoimi pociechami, by wziąć udział w grach i zabawach na śniegu, zobaczyć jak naprawdę wyglądają słynne już sanie rogate oraz posłuchać koncertu tegorocznej gwiazdy - zespołu GOYA.


W promieniach słońca, przy dźwiękach muzyki odbyły się liczne sportowe konkurencje zimowe. Dzieci, a także ich rodziny mogli wziąć udział m.in. w konkursie na najładniejszą rzeźbę śnieżną. Rzeźby te powstały tylko i wyłącznie dzięki zespołowej pracy - dzieci, ich rodziców, koleżanek i kolegów. Odbył się również konkurs malowania na śniegu - gdzie można było wykazać się inwencją twórczą i zmysłem atrystycznym, rzut śnieżkami do celu - tu liczyła się celność i opanowanie, zawody na najpiękniejszego orła - w tej konkurencji nie wolno było przede wszystkim bać się śniegu. Nie zabrakło również konkursu przeciągania liny oraz najbardziej widowiskowej konkurencji - tzw. gąsienic:)

Wszyscy uczestnicy konkurencji zostali obdarowani drobnymi upominkami, a zwycięzcy dostali nowe sanki i plecaki. Ci co zgłodnieli mieli możliwość upiec sobie kiełbaskę w przygotowanym grillu.

Kulminacją imprezy był koncert jednego z najbardziej popularnych w Polsce zespołów - grupy GOYA. Podczas występu nie zabrakło takich hitów jak: "Jeśli będę taka", "Będę się starać" i Smak słów". Magdalena Wójcik wraz z chłopakami z zespołu na szczęście nie wystraszyli się zimowej aury i pokazali kowarzanom niezły występ. Cała impreza zakończyła się około godziny 18.00.
 


 
 

Zdjęcia: Andrzej Weinke

Wydawnictwa w ramach projektu 
W ramach projektu pt. "Międzynarodowy Zjazd Saniami Rogarymi - wskrzeszenie tradycji polskich i czeskich górali karkonoskich" Urząd Miejski w Kowarach wydał okolicznościowy folder, teczkę papierową, cztery wzory kartek pocztowych z tematyką sań rogatych oraz mapy z naniesioną trasą zjazdu, tablice informacyjne i banery promujące miasto Kowary.


1) Folder pt. "Kowarskie Sanie Rogate - ?nieżny Wehikuł Czasu".
16 stron, nakład 1000 egz.

2) Teczka papierowa pt. "Kowarskie Sanie Rogate - ?nieżny Wehikuł Czasu".
nakład 1000 egz.


3) Kartki pocztowe z reprodukcjami starych XIX-wiecznych pocztówek o tematyce zjazdu saniami rogatych
.
4 wzory, nakład 250 egz. każdego wzoru, łącznie 1000 egz.

4) Mapa turystyczna pt. "Kowary" z zaznaczoną trasą zjazdu saniami rogatymi z Przełeczy Okraj do Kowar.
Skala 1:25000, format B3, nakład 1000 egz.


5) Dwie tablice informacyjne z piktogramami.
Tablice mają wymiary 150x150 cm i ustawiono je przy wjazdach do Kowar (ul. Jeleniogórska i Przełęcz Okraj). Piktogramy przedstawiają sposoby aktywnego wypoczynku w mieście.


6) Trzy banery (dwa wzory) reklamowe miasta Kowary.

7) Strona internetowa: www.sanierogate.kowary.pl na której właśnie jesteś.
Zakup sań rogatych 
Urząd Miejski zakupił 15 par sań rogatych. Umożliwi to start większej liczbie osób, które nie posiadają własnych sań a chcą uczestniczyć w Międzynarodowym Zjeździe Saniami Rogatymi.Zdjęcia: Mirosław Górecki, Andrzej Weinke

Brak treści 
Przepraszamy - chwilowo nie ma treści w tym dziale. Zapraszamy poźniej.

Ilość odwiedzin: 416805
.: Sanie Rogate. Kontakt: it@kowary.pl :.

Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego) w ramach programu INTERREG III A Czechy - Polska